Exotická dovolená | Siamtravel

Cestovní kancelář pro Exotiku a Evropu

Dovolená SRÍ LANKA

  • Srí Lanka
  • Srí Lanka
  • Srí Lanka
  • Srí Lanka

Potřebujete poradit?

Srí Lanku jsem osobně navštívila.

Olina Papežová
Senior product manager

255 700 874
siam@siamtravel.cz

Srí Lanka

Čajové plantáže, Nuwara Eliya a britská koloniální architektura, buddhistické a hinduistické chrámy, 8 památek UNESCO (Dambulla, monumentální skála Sigiria, Polonnaruwa, pevnost Galle, posvátná města Kandy a Anuradhapura), národní park Yala, sloní útulek Pinawella, posvátná Adamova hora, tropické pralesy, zahrada koření v Matale, královská botanická zahrada v Peradeniya, dlouhé pláže lemované palmami a rybáři na kůlech. Pikantní pokrmy se zeleninou, rybami a plody moře, rýže, kari, papája, rambutan, mango, lichi, Arak a světoznámý cejlonský čaj.

 

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 4,5 hodiny / letní + 3,5 hodiny
  • měna: srílanská rupie (LKR)
  • letecká společnost: Emirates, Turkish airlines, flydubai
  • doba letu: 10,5 hodiny
  • český delegát: ano
  • hotely s all inclusive

 

LETOVISKA:

Galle
Před příchodem Portugalců v 16. století bylo Galle známo jako Gimhathiththa a bylo hlavním přístavem ostrova. Vrcholu svého rozvoje dosáhlo v 18. století během holandské koloniální nadvlády. Galle je příkladem opevněného města postaveného v jižní a jihovýchodní Asii Evropany. Významný přístav je vzpomínkou na dlouhou přítomnost Holanďanů na Srí Lance. Zřejmě největším důkazem je Holandská pevnost zabírající úctyhodnou plochu šestatřiceti hektarů, dnes památka UNESCO. Byla postavena v roce 1663 a překonala všechny nástrahy, kterým byla nucena během staletí odolávat. Zatímco město Galle bylo zničeno tsunami v roce 2004, vnitřek pevnosti zůstal kryt vysokými hradbami. Ty chrání vnitřní pevnost, tedy starou část Galle společně s typickými holandskými domy. V pevnosti najdete několik hezkých historických uliček, včetně hotelů a restaurací, muzeí, kostelů a mešit.

Kalutara
Menší turistické město, ležící 40 km jižně od Colomba, v dávných dobám to bylo důležité středisko trhu s kořením. Dnes je proslaveno spíše kvalitními proutěnými výrobky, košíky a chutným ovocem mangosteen. Pláže pokryté zlatavým pískem jsou lemovány nádhernými plamami. Hned u mostu Kalu Ganga se nachází na hlavní ulici buddhistická dagoba Gangatilaka Vihara. U cesty stojí malinká svatyně, u které řidiči zastavují, aby se tu pomodlili za šťastnou cestu.

Weligama
Město Weligama je známé pro nádherné pískové pláže, vhodné pro potápění, ale i surfování. V překladu znamená písečná vesnice. Při odlivu můžete dojít pěšky na malinký ostrůvek nesoucí název Taprobane. V 50. letech tu napsal svoji novelu Paul Bowles. Weligama se proslavila také díky zvláštnímu způsobu rybolovu pocházející původem z jižní Asie. Rybáři sedí na sedátkách připevněných na kůlech, které jsou umístěny ve vodě.

Trincomalee
Nachází se na východním pobřeží ostrova. Samotné města Trincomalee má bohatou koloniální historii. V roce 1617 sem přišli Holanďané, Portugalci přišli až v roce 1624 a vybudovali tu malou pevnost. Holanďané vyhráli roku 1639 město zpět a v roce 1655 se město navrátilo pod nadvládu Portugalců. V roce 1672 získali město Francouzi, ale nakonec ho roku 1782 získali Britové. Pevnost Frederik původně vybudovali Portugalci ve východní části města. Na konci cesty se tyčí skalní pevnost Swami Rock a hinduistický chrám. Můžete se vydat na výlet lodí na Pigeon Island (Holubí ostrov), kde je ideální místo pro potápění a šnorchlování. Kilometry panenských krásných bílých pláží dosud neobjevené a nepříliš známé atraktivní plážové destinace.

 

PODNEBÍ:

Počasí ostrova je ovlivněno několika monzuny. Na jih a jihozápad přichází monzun od května do srpna, naopak na severní a východní pobřeží přichází monzum v listopadu a trvá do ledna.

 

JAZYK:

Úředním jazykem ostrova je sinhálština, národním jazykem pak i tamilština. V turistických oblastech se domluvíte anglicky.

 

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Místní měnou je srílanská rupie, která se dělí na centy 1 rupie = 100 centů. Papírové bankovky jsou v hodnotě 10, 20, 50, 100, 500, 1000, 2000, 5000. Mince jsou v hodnotě 1, 2, 5, 10, 25, 50 centů a 1, 2, 5, 10 rupií. Kurz se neustále mění, ale pohybuje se kolem 1USD = 126 Rp. Vzhledem k tomu, že v Čechách nejsou rupie směnitelné, doporučujeme je utratit. Poslední možnost máte před odletem na letišti. Peníze můžete vyměnit ihned po příletu na letišti v Colombu. Dále pak na recepcích hotelů, v bankách. Dnes už nezáleží, zda měníte z EUR či z USD. Obojí kurz je výhodný. Mezinárodně uznávané kreditní karty jsou přijímány ve většině bankomatů, nákupních střediscích a hotelech.

 

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 220-240V, všechny zásuvky mají tři zdířky a adaptér je tudíž nutný. V lepších hotelích jej budete mít již připraven na pokoji, někde Vám jej půjčí na požádání na recepci. Ale raději doporučujeme si koupit před cestou vlastní.

 

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Na Srí Lanku je potřeba vízum tzv: ETA=Electronic Travel Authorization. K jeho vyřízení je nutné zaslat kopii pasu. Poplatek za vyřízení víza je 1200 Kč. Pas musí být platný minimálně 6 měsíců po návratu.Více informací zde.

 

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

VĚRA HALÁMKOVÁ + ZDENĚK PĚNČÍK – BRNO

Cestovní kancelář Siam Travel nás provází na našich dovolených už více než 10 let. Naší předností jsou individuální cesty, a proto je nutné mít dobrého, vnímavého a schopného partnera pro uskutečnění cest „pro dva“ do zatím málo navštěvovaných zemí světa. Zejména pak oceňujeme to, že nám zaměstnanci CK Siam Travel několikrát významně pomohli při řešení zapeklitých situací. Například: „Co budete dělat ve španělsky mluvící zemi, když v taxíku, který vás veze z letiště do 40km vzdáleného hotelu, zapomenete sako s českými doklady, klíčky od vozu, parkujícího v Praze a hovoříte pouze jednoduchou angličtinou?“

Můžeme se opravdu spolehnout, že jakýkoliv problém s vámi i na velkou vzdálenost kladně vyřeší.

Věra Halámková & Zdeněk Pěnčík - Brno

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Více informací o zájezdu (dovolené) Srí Lanka - Kalutara

Mermaid ***
Srí Lanka - Kalutara
Délka:10, 13 dnů Cena od:
34 380 Kčdítě od 25 785 Kč
Stravování:all inclusive
Doprava:letecky
Odjezd:Praha,Vídeň

Akční nabídka

sleva až 10%

Více informací o zájezdu (dovolené) Srí Lanka - Trincomalee

108 Palms **
Srí Lanka - Trincomalee
Délka:10, 13 dnů Cena od:
25 632 Kčdítě od 21 360 Kč
Stravování:snídaně
Doprava:letecky
Odjezd:Praha,Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Srí Lanka - Srí Lanka

THE PALMS BERUWALA ****
Srí Lanka - Srí Lanka
Délka:10, 13 dnů Cena od:
29 080 Kčdítě od 21 810 Kč
Stravování:snídaně
Doprava:letecky
Odjezd:Praha,Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Srí Lanka - Wadduwa

Blue Water ****
Srí Lanka - Wadduwa
Délka:10, 13 dnů Cena od:
33 780 Kčdítě od 25 335 Kč
Stravování:snídaně
Doprava:letecky
Odjezd:Praha,Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Srí Lanka - Weligama

Weligama Bay Resort ****
Srí Lanka - Weligama
Délka:10, 13 dnů Cena od:
36 280 Kčdítě od 27 210 Kč
Stravování:snídaně
Doprava:letecky
Odjezd:Praha,Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Srí Lanka - HIKKADUWA

HIKKA TRANZ BY CINNAMON
Srí Lanka - HIKKADUWA
Délka:10, 13 dnů Cena od:
36 580 Kčdítě od 27 435 Kč
Stravování:polopenze
Doprava:letecky
Odjezd:Praha,Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Srí Lanka - Trincomalee

Trinco Blu by Cinnamon ****
Srí Lanka - Trincomalee
Délka:10, 13 dnů Cena od:
38 780 Kčdítě od 29 085 Kč
Stravování:polopenze
Doprava:letecky
Odjezd:Praha,Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Srí Lanka - Ahungalla

Heritance Ahungalla *****
Srí Lanka - Ahungalla
Délka:10, 13 dnů Cena od:
42 280 Kčdítě od 31 710 Kč
Stravování:snídaně
Doprava:letecky
Odjezd:Praha,Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Srí Lanka - Srí Lanka

HOTEL RIU SRÍ LANKA *****
Srí Lanka - Srí Lanka
Délka:10, 13 dnů Cena od:
45 080 Kčdítě od 32 310 Kč
Stravování:all inclusive
Doprava:letecky
Odjezd:Praha,Vídeň
 

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.