Dovolená Mauritius - Exotika pobytové

  • Mauritius
  • Mauritius
  • Mauritius
  • Mauritius

Potřebujete poradit?

Mauritius jsem osobně navštívil.

Jiří Masnica
Senior product manager

255 700 870
siam@siamtravel.cz

Mauritius

Modrý Mauritius, nejznámější známka světa, hinduistické památky jako posvátné jezero Grand Bassin a socha boha Šivy vysoká 32 metrů. Národní parky s atraktivní flórou včetně vyhlášené botanické zahrady Pamplemousses. Oblast s horou Le Morne (UNESCO), barevné písky Chamarel s vodopády. Chůze po mořském dně ve skafandru, podmořský rybolov, šnorchlování a potápění. Britská a francouzská koloniální architektura. Oblíbené místo pro svatby a honeymoon. Nadstandardní úroveň hotelů ve všech kategoriích, absolutní bezpečnost. 6x 18jamková golfová hřiště.

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 3 hodiny / letní + 4 hodiny
  • měna: mauritijská rupie (MUR)
  • letecká společnost: Emirates, Air France, Air Mauritius
  • doba letu: 10 hodin
  • český delegát: ano
  • hotely s all inclusive

LETOVISKA:

Pointe Aux Piments
Letovisko se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Mauritius, je vzdálené cca 3 km od letoviska Trou Aux Biches a cca 8km od letoviska Gran Baie s obchody a restauracemi. Hlavní město Port Louis je vzdálené cca 13 km a mezinárodní letiště na Mauritiu cca 60 km. Všem svým návštěvníkům nabízí krásnou přírodu a nádherné pláže s bílým pískem. Na plážích narazíte určitě také na opuštěné romantické zátoky nebo zelené palmové háje, exotické zahrady, které přímo kontrastují s azurovým mořem.

Balaclava
Oblast s krásnými plážemi a klidným mořem na východním pobřeží ostrova. Výhodné místo pro milovníky poznávací dovolené. Vzdálenost od hlavního města Port Louis 15 km

Grand Baie
Jedno z největších turistických center na ostrově. Krásné pláže, azurově modré moře a dostatek příležitostí ke strávení aktivní dovolené sem láká návštěvníky z celého ostrova. Záliv se nachází v severní části ostrova, přibližně na půl cesty mezi Troux aux Biches a Pereybere. Dříve se malá rybářská vesnička zaplňovala jen o víkendech nebo prázdninách. Dnes je to živé a přeplněné středisko s kosmopolitní atmosférou a snad s veškerým servisem pro turisty. Grand Baie je také základnou pro vyhlídkové lety helikoptérou, můžete si zde zarybařit nebo udělat výlet na okolní ostrovy - Ile Plate, Ile Ronde nebo Coin de Mire. Můžete se zde potápět v pohádkově krásném moři, nejznámějším místem pro potápění je Whale rock - Velrybí skála nebo vyzkoušet vodní lyže. Můžete si zajet prohlédnout i hlavní město, Port Louis, které je vzdálené cca 1 hodinu jízdy.

Le Morne
Poloostrov kde najdete jednu z nejlepších pláží na ostrově a jedny z nejluxusnějších hotelů včetně 18ti jamkového golfového hřiště. Poloostrov nabízí kliedné prostředí a nádherné západy slunce, které spolu s horou Le Morne Brabant dotvářejí krásnou atmosféru tohoto poloostrova.

Cap Malheureux
Severní část ostrova nabízející klidnou dovolenou s výhledem na severní ostrovy Mauritiua. Tato část ostrova není tak hustě osídlena a proto jsou zde hotely trochu roztroušeny po jednotlivých plážích. Naleznete zde krásný kostelík, který připomíná první neúspěšné vylodění britského námořnictva na ostrově. Nedaleké strědisko Grand Baie nabízí mnoho kulturních a nočních aktivit

Belle Mare
Oblast se stejnojmennou pláží Belle Mare se nachází na východním pobřeží ostrova Mauritius. Je vzdáleno přibližně 30 km od hlavního města Port Louis. V této oblasti se nachází několik luxusních hotelů ale i hotely 3* kategorie, taktéž tu najdete krásné golfové 18jamkové hřiště.

Flic en Flac
Na západním pobřeží Mauritia se nachází letovisko Flic Flac. Tento název pochází z nizozemštiny a znamená Otec země. Celá oblast je velice oblíbená a přes turistický ruch působí mile venkovsky. Samozřejmostí jsou dokonalé pláže s průzračnou vodou, korálové útesy a bělavý písek. I zde jsou ideální podmínky pro potápění i jiné vodní a podvodní sporty. Nedaleko od pláží jsou Tamarínské vodopády nebo ptačí park Calesu. Známá je jeskyně Trois a dále podvodní jeskyně Cathedral. Hlavní město Port Louis je vzdálené 35km.

Blue Bay
V jihovýchodní části ostrova Mauritius najdeme populární zátoku Blue Bay. Oblast je ideální pro milovníky vodních sportů, nadšené potápěče i rodiny s malými dětmi. Od otevřeného moře je zátoka oddělena krásnými lávovými skalisky.

Trou Aux Biches
Letovisko s pěknou písečnou pláží a západy slunce se nachází na západním pobřeží ostrova Mauricius, cca 20 km severně od hlavního města Port Louis. Je jedním z nejoblíbenějších plážových cílů. Chráněná laguna s průzračnou vodou a bohatý podmořský svět jsou skvělým místem pro dovolenou v kteroukoliv roční dobu.
Velkou místní atrakcí je zdejší akvárium, kde žije okolo 200 druhů ryb, bezobratlí živočichové, živé mořské korály nebo mořské houby. Pokud budete mít odvahu, můžete se projít po mořském dně ve skafandru.

Turtle Bay
Záliv je umístěn v severozápadní oblasti ostrova Mauricius, je prvním národním mořským parkem na ostrově. Své jméno získal podle velkého množství želv, které zde hledají své útočiště. Oblast nabízí skvělé podmínky pro potápění a šnorchlování, stejně tak i krásné bílé písčité pláže chráněné korálovými útesy. Jen několik minut od zálivu se nachází historická usedlost Balaclava, která ukrývá starověké ruiny z koloniálních dob a krásné zahrady, které lákají k prohlídce. Od hlavního města Port Louis je záliv vzdálen jen asi 15 minut jízdy autem.

Calodyne
Malá vesnička na severu ostrova vzdálená cca 30 km od hlavního města Port Louis, 6 km od živého střediska Grand Baie

PODNEBÍ:

Hlavní sezóna začíná v listopadu a nejteplejší období přetrvává až do března. Teplota vzduchu se pohybuje od 28 do 31°C. Duben, květen, září i říjen můžeme nazvat vhodnými měsíci k návštěvě ostrova. Průměrná teplota je od 25 do 28°C a menší je i riziko srážek. Červen, červenec a srpen jsou obdobím maurícijské „zimy" a pravděpodobnost srážek je nejnižší z celého roku. Denní teploty vzduchu jsou cca 24°C, noční cca 16°C.
Teplota vody se pohybuje v rozmezí od 22°C (červenec - srpen) do 27°C (prosinec - únor). Je nemožné jednoznačně definovat suché a deštivé měsíce vzhledem k poloze uprostřed oceánu.
Potápění je nejlepší od prosince do března, viditelnost ve vodě je nejlepší. Od června do srpna jsou nejlepší podmínky pro surfování. Na rybolov je ideálním obdobím září až březen.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je francouzština. V turistických oblastech se však domluvíte anglicky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

měnovou jednotkou je mauritijská rupie (Rs.), která je rozdělená na 100 centů (cs). Peníze lze bez problémů směnit již na letišti nebo v hotelech, banky a bankomaty jsou k dispozici téměř v každém městě. Doporučujeme v hotovosti platit v místní měně, vychází to pak o něco levněji. Pro zpětnou směnu Rs na Euro je nutné si schovat původní doklad o směně z Euro na Rs. Akceptovány jsou kreditní karty American Express, Diners, MasterCard a Visa.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 220 V, pro naše spotřebiče vhodný. Britský typ zásuvek, proto je dobré si před cestou zakoupit adaptér.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Pro vstup do země není pro občany České a Slovenská republiky zavedena vízová povinnost, potřebujete pouze pas s platností pokrývající dobu pobytu.
Více informací zde.

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

Ing. Ivan Klajmon a Věra Šipulová

Vzhledem k tomu, že jsme vášniví cestovatelé a cestujeme od roku 2000 po celém světě, cítíme morální povinnost poděkovat tímto CK Siam Travel, se kterou jsme absolovovali  více jak 30 zájezdů po celém světě, za vzorné služby od organizace, po vlastní realizaci , ať už se jedná o pobytové nebo poznávací zájezdy.

Za celou dobu nedošlo k žádným problémům a průvodcovské služby byly vždy na nejvyšší úrovni.

Tímto děkujeme celému kolektivu CK a přejeme hodně úspěchů v podnikání do dalších let.

Děkují Ing. Ivan Klajmon  a  Věra Šipulová – Luhačovice

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Akční nabídka

Více informací o zájezdu (dovolené) Mauritius - Cap Malheureux

Coin de Mire Attitude ***
Mauritius - Cap Malheureux
Délka:7, 9, 10, 12, 13 dnů Cena od:
29 691 Kč
Stravování:all inclusive, polopenze
Doprava:letecky
Odjezd:Praha, Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Mauritius - Belle Mare

Emeraude Beach Attitude ***
Mauritius - Belle Mare
Délka:7, 9, 10, 12, 13 dnů Cena od:
31 707 Kč
Stravování:all inclusive
Doprava:letecky
Odjezd:Praha

Více informací o zájezdu (dovolené) Mauritius - TROU D´EAU DOUCE

Tropical Attitude ***
Mauritius - TROU D´EAU DOUCE
Délka:7, 9, 10, 12, 13 dnů Cena od:
32 004 Kč
Stravování:all inclusive, polopenze
Doprava:letecky
Odjezd:Praha

Více informací o zájezdu (dovolené) Mauritius - Pointe Aux Piments

Recif Attitude ***
Mauritius - Pointe Aux Piments
Délka:7, 9, 10, 12, 13 dnů Cena od:
32 342 Kč
Stravování:all inclusive, polopenze
Doprava:letecky
Odjezd:Praha

Více informací o zájezdu (dovolené) Mauritius - Mauritius

Veranda Grand Baie ***
Mauritius - Mauritius
Délka:7, 10, 13 dnů Cena od:
36 041 Kč
Stravování:all inclusive, polopenze, snídaně
Doprava:letecky
Odjezd:Praha

Více informací o zájezdu (dovolené) Mauritius - Balaclava

La Ravenala Attitude ****
Mauritius - Balaclava
Délka:7, 9, 10, 12, 13 dnů Cena od:
36 228 Kč
Stravování:all inclusive, polopenze
Doprava:letecky
Odjezd:Praha

Více informací o zájezdu (dovolené) Mauritius - CALODYNE

Zilwa Attitude ****
Mauritius - CALODYNE
Délka:7, 9, 10, 12, 13 dnů Cena od:
36 228 Kč
Stravování:all inclusive, polopenze
Doprava:letecky
Odjezd:Praha

Více informací o zájezdu (dovolené) Mauritius - Blue Bay

Shandrani Resort & Spa *****
Mauritius - Blue Bay
Délka:7, 9, 13 dnů Cena od:
37 393 Kč
Stravování:all inclusive, polopenze, snídaně
Doprava:letecky
Odjezd:Praha

Více informací o zájezdu (dovolené) Mauritius - Mauritius

Le Palmiste Resort & Spa ***
Mauritius - Mauritius
Délka:9, 12 dnů Cena od:
38 136 Kč
Stravování:all inclusive, plná penze, polopenze
Doprava:letecky
Odjezd:Praha, Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Mauritius - Mauritius

Silver Beach Hotel ***
Mauritius - Mauritius
Délka:9, 12 dnů Cena od:
39 083 Kč
Stravování:all inclusive
Doprava:letecky
Odjezd:Praha, Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Mauritius - Mauritius

Aanari Hotel & Spa *****
Mauritius - Mauritius
Délka:9, 12 dnů Cena od:
39 555 Kč
Stravování:all inclusive, plná penze, polopenze
Doprava:letecky
Odjezd:Praha, Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Mauritius - Mauritius

Lagoon Attitude ****
Mauritius - Mauritius
Délka:7, 9, 10, 12, 13 dnů Cena od:
40 209 Kč
Stravování:all inclusive
Doprava:letecky
Odjezd:Praha, Vídeň
 

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.