Dovolená Kuba - Exotika pobytové

  • Kuba
  • Kuba
  • Kuba
  • Kuba

Potřebujete poradit?

Kubu jsem osobně navštívil.

Jiří Masnica
Senior product manager

255 700 870
siam@siamtravel.cz

Kuba

Španělská koloniální architektura, 9x UNESCO (stará Havana, Trinidad, Cienfuegos, pohoří Viňales a další). Varadero, 16 km dlouhá písečná pláž, staré americké Pontiacy a Chevrolety používané v každodenním životě, všudypřítomný odkaz revolucionáře Che Guevary, doutníky Cohiba, patřící mezi nejkvalitnější na světě, kabarety, kubánské tance a hudba Salsa nebo Timba. Šnorchlování, potápění, golf. Možnost zapůjčení vozu a zajištění individuálního okruhu. Kvalitní rum Havana Club, exotické koktejly Cuba Libre, Mojito, Piňa Colada. Typická kubánská jídla jsou Congrí, Mors y Cristianos (rýže s fazolemi).

INFORMACE:

  • časový posun: zimní - 5 hodin / letní - 6 hodin
  • měna: konvertibilní peso (CUC)
  • letecká společnost: Air France, Condor
  • doba letu: 10 hodin
  • český delegát: ano
  • hotely s all inclusive

Letoviska a okruhy

HAVANA | VARADERO | CAYO LARGO DEL SUR | CAYO COCO | CAYO GUILLERMO | CAYO SANTA MARIA

LETOVISKA:

Varadero
je jedno z největších kubánských letovisek, rozprostírající se na 16 km dlouhém poloostrově nedaleko hlavního města Havany cca 1,5 hodiny jízdy. Nachází se v provincii Matanzas. První historické zmínky o poloostrově sahají do roku 1555. V této době zde byl španělský přístav. Do seznamu světového dědictví UNESCO bylo město zapsáno pro svoji koloniální architekturu
Dnešní letovisko bylo vystavěno jako sídlo bohatých ve 20. letech minulého století. Po druhé světové válce zde byla postavena kasina a hotely. Varadero je v současnosti oblíbené turistické středisko s bílými písčitými plážemi a moderními zábavními středisky. Ubytovat se lze ve 3* a 5* hotelech s all inclusive. Také zde naleznete jediné 18jamkové golfové hřiště na Kubě.
Pobyt můžete kombinovat s množstvím výletů do okolí s česky mluvícím průvodcem.

Havana
Jako Paříž Karibiku je označována Havana, hlavní město Kuby. Dvoumiliónové město, v lidech neevokuje pouze Fidela Castra, doutníky, rum a revoluci. Je také městem malebných uliček a zajímavých turistických památek, živé hudby a tance. Ideální je zde strávit 2 noci a následně pokračovat do plážových letovisek s hotely s all inclusive. Ubytování nabízíme ve 4* a 5* hotelech se snídaní či polopenzí. Taktéž při kombinaci zájezdů na ostrovy bývá povinná první a poslední noc v Havaně a to z důvodu vnitrostátních letů.

Trinidad
Původní španělské městečko založené v roce 1514 španělským conquistador Diego Velázquez de Cuéllar, což z něj činí jedno z nejstarších kubánských měst. Při založení mělo název Villa De la Santísima Trinidad (česky Obec nejsvětější trojice).
Do seznamu světového dědictví UNESCO bylo město zapsáno pro svoji koloniální architekturu. V okolí města se rozkládaly rozlehlé plantáže cukrové třtiny, které přinášely městu bohatství. Právě díky kapitálu z obchodu s třtinovým cukrem je Trinidad jedním z nejvýstavnějších historických měst na ostrově. Jižně pod městem se nachází několik hotelů přímo u písečné pláže v hodné k odpočinku. Taktéž jsou možné výlety do národního parku Sierra del Escambray, nebo na nedalekou plantáž Iznaga s unikátní hlídací věží.

Cayo Coco
Ostrov u severního pobřeží Kuby s pojený hrází s hlavním ostrovem. Doprava z hlavního ostrova je letecky místním přeletem z Havany. Ostrov nabízí krásné pláže a bohatší podmořský život. Při kombinaci zájezdů na ostrov bývá povinná první a poslední noc v Havaně a to z důvodu vnitrostátních letů. Hotely jsou jen 4* a 5* kategorie s all inclusive.

Cayo Largo
ostrov na jižní strany Kuby je vyhledávaný pro výborné podmínky pro šnorchlování a potápění. Doprava z hlavního ostrova je letecky místním přeletem z Havany. Při kombinaci zájezdů na ostrov bývá povinná první a poslední noc v Havaně a to z důvodu vnitrostátních letů. Hotely jsou jen 4* kategorie s all inclusive

Cayo Santa Maria
Ostrov u severního pobřeží propojený hrází s hlavním ostrovem. Tato oblast zažívá velký boom a stavějí zde nové a luxusní hotely. Letovisko nabízí krásné pláže, bohatší podmožský život a klidné okolí. Doprava z hlavního ostrova je letecky místním přeletem z Havany. Ostrov nabízí krásné pláže a bohatší podmořský život. Při kombinaci zájezdů na ostrov bývá povinná první a poslední noc v Havaně a to z důvodu vnitrostátních letů. Hotely jsou jen 4* a 5* kategorie s all inclusive.

PODNEBÍ:

Počasí na Kubě se liší v závislosti na konkrétním období. Hlavní sezóna u plážových destinací trvá od listopadu do května, kdy se vyskytuje nejméně dešťových srážek. Od června do října je na Kubě největší teplo, avšak také více prší. Zejména v srpnu - říjnu se mohou vyskytovat hurikány. Rozdíly jsou také mezi jednotlivými letovisky, kdy například na jižním pobřeží tolik nefouká jako na severním pobřežím, které je více ovlivňováno atlantickým oceánem.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je španělština. V turistických oblastech se však domluvíte anglicky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Na Kubě je oficiální měnou kubánské peso, ale pro turisty platí konvertibilní peso. Před cestou na ostrov doporučujeme vyměnit si EUR, nebo USD. Peso není mezinárodně uznávanou měnou a mimo Kuby nemá žádnou hodnotu. Platební mezinárodní karty jako VISA a MASTERCARD jsou přijímány, pokud nejsou vystaveny americkou bankou. Elektrické napětí je dnes již standardní 220 V, stejně tak jako elektrické zásuvky jsou již ve většině hotelů evropského typu.

ELEKTŘINA:

Elektrické napětí je dnes již standardní 220 V, stejně tak jako elektrické zásuvky jsou již ve většině hotelů evropského typu.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Občané ČR, kteří cestují na Kubu, musí mít platný cestovní pas minimálně 6 měsíců po návratu z dovolené. Turistické vízum se uděluje v podobě turistické karty. Kartu lze vyřídit přes cestovní kancelář. Umožňuje dobu pobytu na území Kuby do 30 dnů. Víza jiná než turistická uděluje kubánské konzulární oddělení v Praze.
Více informací zde.

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

TOMÁŠ CÍSAŘOVSKÝ – malíř
ERIKA BORNOVÁ – sochařka, malířka

Jsme se ženou oba výtvarníci a k této profesi cestování za novými vjemy samo sebou patří. Zároveň nejsme vždy ti úplně nejtypičtější turisté, máme své představy, ze kterých nechceme slevit. Proto už roky využíváme služeb cestovní kanceláře Siam travel, protože ti nám dokáží vše, co chceme a potřebujeme vidět "ušít" na míru. Bez obav jsme se díky nim vydali třeba až na opačný konec zeměkoule, do Francouzské Polynésie a díky Siamu vše proběhlo bez sebemenšího zádrhele. Jindy, když si potřebujeme odpočinout a nepotkávat mnoho lidí, dokáží nám najít inspirativní místo mimo turistický průmysl. Tomáš Císařovský and Erika Bornová

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Více informací o zájezdu (dovolené) Kuba - Varadero

Arenas Doradas ****
Kuba - Varadero
Délka:9, 12 dnů Cena od:
38 679 Kč
Stravování:all inclusive
Doprava:letecky
Odjezd:Praha

Více informací o zájezdu (dovolené) Kuba - Havana

Presidente ****
Kuba - Havana
Délka:9, 12 dnů Cena od:
40 789 Kč
Stravování:all inclusive
Doprava:letecky
Odjezd:Praha

Více informací o zájezdu (dovolené) Kuba - Varadero

Melia Varadero *****
Kuba - Varadero
Délka:9, 12 dnů Cena od:
45 009 Kč
Stravování:all inclusive
Doprava:letecky
Odjezd:Praha

Více informací o zájezdu (dovolené) Kuba - Cayo Coco

Tryp Cayo Coco ****
Kuba - Cayo Coco
Délka:9, 12 dnů Cena od:
45 155 Kč
Stravování:all inclusive
Doprava:letecky
Odjezd:Praha

Více informací o zájezdu (dovolené) Kuba - Cayo Santa Maria

Sol Cayo Santa María ****
Kuba - Cayo Santa Maria
Délka:9, 10, 12 dnů Cena od:
46 210 Kč
Stravování:all inclusive
Doprava:letecky
Odjezd:Praha

Více informací o zájezdu (dovolené) Kuba - Cayo Coco

Sol Cayo Largo ****
Kuba - Cayo Coco
Délka:9, 12 dnů Cena od:
49 375 Kč
Stravování:all inclusive
Doprava:letecky
Odjezd:Praha

Více informací o zájezdu (dovolené) Kuba - Varadero

Paradisus Varadero *****
Kuba - Varadero
Délka:9, 12 dnů Cena od:
52 605 Kč
Stravování:all inclusive
Doprava:letecky
Odjezd:Praha
 

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.