Cookovy Ostrovy

Celkem 25 ostrovů objevil v Tichomoří během objevných cest kapitán James Cook. Nejznámější ostrov se jmenuje Rarotonga, celý ostrov je obklopen překrásnou tyrkysovou lagunou s ideálními podmínkami pro vodní sporty, šnorchlování, potápění či rybaření. Vnitrozemí ostrova vytváří hornatá krajina pokrytá bujnou vegetací. Najdete zde nádherné pláže, tyrkysové moře a možnost poznat poklidný životní rytmus místních obyvatel.

INFORMACE:

LETOVISKA:

Rarotonga

Je největší a nejhustěji osídlený ostrov souostroví Cookovy ostrovy. Nachází se zde hlavní město svrchovaného státu - Avarua. Rarotonga je celý obklopený korálovým útesem. Proslavený je díky své modré laguně s bílým pískem. Vesnice jsou tu umístěné poblíž pobřeží, za nimi jsou obvykle pole a farmy spolu se zalesněnými horami, které dominují ostrovu odkudkoliv.

Aitutaki

Aitutaki, známý též jako Araura, je druhý nejnavštěvovanější z ostrovů v souostroví Cookovy ostrovy. Kolem něj se rozkládá laguna, která svou velikostí vyráží dech, odhadem má 50 až 70 kilometrů čtverečních. Téměř všude nádherné šnorchlování, koupání a potápění.

PODNEBÍ:

Průměrné roční teploty se pohybují v rozmezí do 22 do 26°C. Od listopadu do března se zde mohou vyskytnout hurikány. Toto období je rovněž obdobím dešťů.

JAZYK:

Úřední jazyky jsou zde dva: angličtina a maorština.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je zde novozélandský dolar (NZD). Doporučujeme se vybavit jakoukoli světově uznávanou měnou (USD, EURO), kterou lze bez problémů směnit. Z hlediska rychlosti je vhodné mít s sebou kreditní kartu.

ELEKTŘINA:

V hotelích je užíván proud pod napětím 220 V / 50 Hz s odlišným typem zásuvek, než na které jsme zvyklí z Evropy. Proto je dobré s sebou mít adaptér.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Není potřeba vízum do doby 30 dnů. Při příletu do země je třeba předložit platný cestovní pas a zpáteční letenku. Více informací zde.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás