• Čína
  • Čína
  • Čína
  • Čína

Potřebujete poradit?

Čínu jsem osobně navštívila.

Olina Papežová
Senior product manager

255 700 874
siam@siamtravel.cz

Čína

5000 let stará historie, kultura a náboženství dávných dynastií, buddhismus, konfuciánství, taoismus. Tradiční medicína spojená s lunárním kalendářem a akupunkturou. 41 památek UNESCO (Velká čínská zeď – jeden z nových divů světa, Letní palác, imperiální paláce a hrobky dynastie Ming, paláce Potala v Tibetu), tarakotová armáda Xian, nejvýše položená železnice světa Peking – Lhasa. Pekingská kachna, nudlové polévky, rýže se zeleninou a plody moře, ryby a bílý, zelený i černý čaj.

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 7 hodin / letní + 6 hodin
  • měna: čínský jüan (CNY)
  • letecká společnost: Turkish Airlines, Emirates, Finnair
  • doba letu: 11 hodin
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely se snídaní

LETOVISKA:

Ostrov Hainan

Hainan je tropický ostrov v Jihočínském moři, který se často porovnává s Havají kvůli azurovému moři, bílým písečným plážím a zeleným pohořím. Cestovní ruch se na ostrově začal rozvíjet v roku 1988 a v současnosti na něm najdete 2 mezinárodní letiště a rezorty patřící do známých hotelových řetězců jako Hilton nebo Marriot. Ostrov je kulturně velmi rozmanitý, a to díky 37 etnickým skupinám, které tady stále dodržují své tradice. Hlavním městem ostrovu je Haikou a nejvyhledávanějším střediskem je Sanya (nejjižněji položené čínské město) se 7 km dlouhou pláži zvanou Dadonghai nebo Tianya Haijiao. Na ostrově se nachází zábavní mořský park s akváriem nebo i golfový rezort Mission Hills. Milovníci potápění a šnorchlováni by mněli navštívit nedaleký ostrov Ximaozhou.

PODNEBÍ:

Sever (např. Peking) má příjemná léta (průměrná teplota 23 °C) a studené zimy (průměrná teplota -8 °C). Hlavní turistickou sezónu má proto v létě. Východ země (např. Šanghaj) se vyznačuje subtropickým klimatem a extrémně horkým létem. Proto se odporučuje navštívit tuhle část Číny na podzim a jaře. Jih země se navštěvuje celoročně díky svému subtropickému až tropickému klimatu. Pro západ země je typické vysokohorské podnebí. Průměrné teploty se pohybují tak jako na severe kolem 23 °C v létě a –10 °C v zimě.

JAZYK:

Úředním jazykem je čínština (mandarínština, kantonština). Angličtinou se domluvíte pouze v turistických oblastech.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Měnou je renminbi yüan (nebo i kuai), co v překladu znamená lidové peníze. Jeden yüan se dělí na 10 jiao a jeden jiao se dělí na 10 fenů. Čínsky yüan není volně směnitelnou měnou, a proto se peníze mění až po příletu do Číny, a to pouze v bance.

ELEKTŘINA:

220 V, 50 Hz; používají se zástrčky evropského, australského a amerického typu.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Je potřeba mít pas s platností minimálně 6 měsíců a turistické vízum, o které je možné zažádat na Velvyslanectví Čínské lidové republiky v Praze. Je zakázáno vyvážet domácí měnu, předměty historické a kulturní hodnoty, vzácné živočichy a rostliny.

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.