Čína

5000 let stará historie, kultura a náboženství dávných dynastií, buddhismus, konfuciánství, taoismus. Tradiční medicína spojená s lunárním kalendářem a akupunkturou. 41 památek UNESCO (Velká čínská zeď – jeden z nových divů světa, Letní palác, imperiální paláce a hrobky dynastie Ming, paláce Potala v Tibetu), tarakotová armáda Xian, nejvýše položená železnice světa Peking – Lhasa. Pekingská kachna, nudlové polévky, rýže se zeleninou a plody moře, ryby a bílý, zelený i černý čaj.

INFORMACE:

PODNEBÍ:

Sever (např. Peking) má příjemná léta (průměrná teplota 23 °C) a studené zimy (průměrná teplota -8 °C). Hlavní turistickou sezónu má proto v létě. Východ země (např. Šanghaj) se vyznačuje subtropickým klimatem a extrémně horkým létem. Proto se odporučuje navštívit tuhle část Číny na podzim a na jaře. Jih země se navštěvuje celoročně díky svému subtropickému až tropickému klimatu. Pro západ země je typické vysokohorské podnebí. Průměrné teploty se pohybují tak jako na severe kolem 23 °C v létě a –10 °C v zimě.

JAZYK:

Úředním jazykem je čínština (mandarínština, kantonština). Angličtinou se domluvíte pouze v turistických oblastech.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Měnou je renminbi yüan (nebo i kuai), co v překladu znamená lidové peníze. Jeden yüan se dělí na 10 jiao a jeden jiao se dělí na 10 fenů. Čínsky yüan není volně směnitelnou měnou, a proto se peníze mění až po příletu do Číny, a to pouze v bance.

ELEKTŘINA:

220 V, 50 Hz; používají se zástrčky evropského, australského a amerického typu.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Je potřeba mít pas s platností minimálně 6 měsíců a turistické vízum, o které je možné zažádat přes vízové centrum v Praze. Je zakázáno vyvážet domácí měnu, předměty historické a kulturní hodnoty, vzácné živočichy a rostliny.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás