• Britské Panenské ostrovy
  • Britské Panenské ostrovy
  • Britské Panenské ostrovy

Potřebujete poradit?

Britské panenské ostrovy znám a rád Vám poradím.

Tomáš Janský
Product Manager Supervisor

255 700 872
siam@siamtravel.cz

Britské Panenské ostrovy

Byly prvně osídleny Holanďany v roce 1648, poté v roce 1672 zabrány Brity. Nyní jsou závislým územím Velké Británie. Celé souostroví zahrnující přes 60 ostrovů, z nichž osídlených je jen 16, leží ve východní části Karibského moře a sousedí s Americkými Panenskými ostrovy. 100 km východně se nachází Portoriko. Hlavními ostrovy jsou Tortola, kde žijí tři čtvrtiny obyvatel, Virgin Gorda, Anegada a Jost Van Dyke. Povrch je tvořen rovnými korálovými a hornatějšími vulkanickými ostrovy. Nejvyšším bodem souostroví je hora Mount Sage s 521 m n. m. Počasí je stálé, subtropické a vlhké, moře je příjemně teplé po celý rok. Pěstuje se zde cukrová třtina, banány a zelenina a významnou úlohu má rybolov. Britské Panenské ostrovy, to jsou zelené pahorky, modrá obloha, oranžové západy slunce, průzračné moře a klidné pláže. Bývaly ale také útočištěm pirátů. Souostroví patří mezi daňové ráje, je proto oblíbeným místem milionářů z celého světa. Míří sem také zejména jachtaři a turisté z Ameriky a Evropy. Nejlepším způsobem, jak zde trávit dovolenou a poznat okolní ostrovy, je pronajmout si motorový člun nebo plachetnici. Populace činí 23 000 obyvatel, mezi nejvyznávanější náboženství patří z 86 % protestantské a z 10 % římskokatolické. Oficiálním jazykem je angličtina, ale mluví se zde i ­kreolskou angličtinou. Měnou je od roku 1959 americký dolar. Let z Evropy trvá 12 hodin.

ANEGADA

Téměř plochý ostrov lemovaný plážemi s bílým pískem. Jihovýchodně od ostrova se nachází třetí největší korálový útes na světě - Horseshoe Reef, který skrývá kromě barevného podmořského života také množství vraků ztroskotaných lodí. Na tento ostrov nejezdí pravidelný trajekt, je možné využít vodního taxi či pronajatého člunu.

JOST VAN DYKE

Přes den spíše tichý, v noci však ožívá díky turistům přijíždějícím z okolních ostrovů za bujarým nočním životem v pobřežních barech a restauracích. Vhodnými místy pro šnorchlování jsou Little Jost Van Dyke, Green Cay nebo Sandy Cay.

Letoviska a okruhy

VIRGIN GORDA | TORTOLA | ST. THOMAS

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.