Britské Panenské ostrovy

Byly prvně osídleny Holanďany v roce 1648, poté v roce 1672 zabrány Brity. Nyní jsou závislým územím Velké Británie. Celé souostroví zahrnující přes 60 ostrovů, z nichž osídlených je jen 16, leží ve východní části Karibského moře a sousedí s Americkými Panenskými ostrovy. 100 km východně se nachází Portoriko. Hlavními ostrovy jsou Tortola, kde žijí tři čtvrtiny obyvatel, Virgin Gorda, Anegada a Jost Van Dyke. Povrch je tvořen rovnými korálovými a hornatějšími vulkanickými ostrovy. Nejvyšším bodem souostroví je hora Mount Sage s 521 m n. m. Počasí je stálé, subtropické a vlhké, moře je příjemně teplé po celý rok. Pěstuje se zde cukrová třtina, banány a zelenina a významnou úlohu má rybolov. Britské Panenské ostrovy, to jsou zelené pahorky, modrá obloha, oranžové západy slunce, průzračné moře a klidné pláže. Bývaly ale také útočištěm pirátů. Souostroví patří mezi daňové ráje, je proto oblíbeným místem milionářů z celého světa. Míří sem také zejména jachtaři a turisté z Ameriky a Evropy. Nejlepším způsobem, jak zde trávit dovolenou a poznat okolní ostrovy, je pronajmout si motorový člun nebo plachetnici. Populace činí 23 000 obyvatel, mezi nejvyznávanější náboženství patří z 86 % protestantské a z 10 % římskokatolické. Oficiálním jazykem je angličtina, ale mluví se zde i ­kreolskou angličtinou. Měnou je od roku 1959 americký dolar. Let z Evropy trvá 12 hodin.

LETOVISKA:

Tortola 

Hlavním městem ostrova i celých Britských Panenských ostrovů je Road Town s 8500 obyvateli, malebné městečko s přístavem a hlavní třídou Main Street lemovanou zářivě barevnými dře­věnými a cihlovými domy. V okolí jsou krásné pláže a zátoky. K těm nejhezčím patří Cane Garden Bay, Smugglers Cove a Brewers Bay na severovýchodním pobřeží. Možnost vystoupat na 521 m vysokou vyhlídku v národním parku Sage Mountain a shlédnout okolní ostrovy.

Virgin Gorda 

Na tomto ostrově severovýchodně od Tortoly žije pouze 2500 starousedlíků. Jedná se o jedno z nejkouzelnějších míst v Karibiku. Nejnavštěvovanějším místem na ostrově je Bath, magické místo na jihozápadě ostrova, kde jsou obrovské žulové kameny, jakoby rozházené kolem nádherných bílých pláží lemovaných palmami. Doporučujeme vydat se do North Sound, chráněné mořské zátoky s korálovým útesem, či navštívit opuštěné ostrůvky Mosquito a Pricky Pear, které se nacházejí u severního pobřeží.

 

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás