Barbados

Britská koloniální architektura, hlavní město Bridgetown (UNESCO). Tyrkysové moře s maximální viditelností, bílé karibské pláže, skvělé šnorchlování a potápění k vrakům lodí a na korálové útesy, pravidelné dostihové závody, kriket. Vyhlídkové plavby kolem ostrova. Bohatý noční život, hudba reggae, jazz, blues. Místní pikantní kuchyně ovlivněná Indií a kreolská kuchyně zaměřená na ryby, plody moře, drůbež a rýži v kombinaci s kari. Tropické ovoce, vyhlášený barbadoský rum.

INFORMACE:

LETOVISKA:

St. Peter

Oblíbené letovisko na západní straně ostrova patří mezi nejvíce navštěvované lokality.Této oblasti se také říká „platinové pobřeží". Hlavní atrakcí je zde jednoznačně potápění a není se čemu divit. Pod mořskou hladinou proplouvají obrovská hejna ryb, korály hrají všemi barvami, a když si najdete dobré místo, můžete také objevit jednu z více než tuctu ztroskotaných lodí.

St. Lawrence

Úchvatné městečko, které je spíše půvabným letoviskem než místem se žhavou historií. Turisté tu proto najdou spíše restaurace, bary a diskotéky v blízkosti bělostných pláží. Významná je především Doverská pláž, pohyb po ní je skutečným zážitkem. V okolí St. Lawrence navíc leží řada dalších zajímavých městeček, například Hastings a Worthing.

Bridgetown

Útulná malá metropole se nachází na jihozápadním konci ostrova. Je rušná a plná života. Nejsou tu žádné gigantické stavby, snad jen Finanční centrum Toma Adamse, v němž sídlí centrální banka, trochu vybočuje. Předměstí se táhnou podél pobřeží a mnoho z nich je velmi příjemných, plných rozkvetlé zeleně a malých vilek z 19. století.

Christ Church

Letovisko se nachází na jihozápadní části ostrova. Nabízí rozmanité pobřeží a mnoho vynikajícíh hotelů a resortů. Nejjižnější cíp je idelání pro provozování vodních sportů.

PODNEBÍ:

Barbados má tropické oceánické podnebí. Celoroční průměrné teploty jsou 25 až 27°C. Roční srážky jsou 1 000 až 2 300 mm. Období dešťů neboli vlhké období trvá od června do listopadu, sušší období je do prosince do května. Sezóna hurikánů je od června do října.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je angličtina.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Místní měnou je Barbadoský dolar - 1 BBD = cca 8,- Kč. Nejvýhodnější zahraniční měnou jsou USD, které lze bez problémů směnit ve větších městech a hotelech. K platbám v hotelech a výběrům z bankomatů lze bez problémů použít embosované platební karty

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 110 V, pro naše spotřebiče nevhodný. Proto je dobré před cestou zakoupit adaptér s americky typizovanými zásuvkami.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Občané ČR i SR potřebují pro vstup na Barbados cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po ukončení pobytu v zemi. Nutno předložit zpáteční letenku.
Více informací zde.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás