• Barbados
  • Barbados
  • Barbados
  • Barbados

Potřebujete poradit?

Barbados znám a rád Vám poradím.

Martin Vlach
Product manager

255 700 870
siam@siamtravel.cz

Barbados

Britská koloniální architektura, hlavní město Bridgetown (UNESCO). Tyrkysové moře s maximální viditelností, bílé karibské pláže, skvělé šnorchlování a potápění k vrakům lodí a na korálové útesy, pravidelné dostihové závody, kriket. Vyhlídkové plavby kolem ostrova. Bohatý noční život, hudba reggae, jazz, blues. Místní pikantní kuchyně ovlivněná Indií a kreolská kuchyně zaměřená na ryby, plody moře, drůbež a rýži v kombinaci s kari. Tropické ovoce, vyhlášený barbadoský rum.

INFORMACE:

  • časový posun: zimní - 6 hodin / letní - 5 hodin
  • měna: barbadoský dolar (BBD)
  • letecká společnost: Condor, British Airways
  • doba letu: 11 hodin
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely s all inclusive

letoviska:

St. Peter
Oblíbené letovisko na západní straně ostrova je patří mezi nejvíce navštěvované lokality.Této oblasti se také říká „platinové pobřeží". Hlavní atrakcí je zde jednoznačně potápění a není se čemu divit. Pod mořskou hladinou proplouvají obrovská hejna ryb, korály hrají všemi barvami, a když si najdete dobré místo, můžete také objevit jednu z více než tuctu ztroskotaných lodí.

St. Lawrence
Úchvatné městečko, které je spíše půvabným letoviskem než místem se žhavou historií. Turisté tu proto najdou spíše restaurace, bary a diskotéky v blízkosti bělostných pláží. Významná je především Doverská pláž, pohyb po ní je skutečným zážitkem. V okolí St. Lawrence navíc leží řada dalších zajímavých městeček, například Hastings a Worthing.

Bridgetown
Útulná malá metropole se nachází na jihozápadním konci ostrova. Je rušná a plná života. Nejsou tu žádné gigantické stavby, snad jen Finanční centrum Toma Adamse, v němž sídlí centrální banka, trochu vybočuje. Předměstí se táhnou podél pobřeží a mnoho z nich je velmi příjemných, plných rozkvetlé zeleně a malých vilek z 19. století.

Christ Church
Letovisko se nachází na jihozápadní části ostrova. Nabízí rozmanité pobřeží a mnoho vynikajícíh hotelů a resortů. Nejjižnější cíp je idelání pro provozování vodních sportů.

Podnebí:

Barbados má tropické oceánické podnebí. Celoroční průměrné teploty jsou 25 až 27°C. Roční srážky jsou 1 000 až 2 300 mm. Období dešťů neboli vlhké období trvá od června do listopadu, sušší období je do prosince do května. Sezóna hurikánů je od června do října.

Jazyk:

Úředním jazykem v zemi je angličtina.

měna a výměna peněz

Místní měnou je Barbadoský dolar - 1 BBD = cca 8,- Kč. Nejvýhodnější zahraniční měnou jsou USD, které lze bez problémů směnit ve větších městech a hotelech. K platbám v hotelech a výběrům z bankomatů lze bez problémů použít embosované platební karty

elektřina

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 110 V, pro naše spotřebiče nevhodný. Proto je dobré před cestou zakoupit adaptér s americky typizovanými zásuvkami.

vízum a vstupní formality

Občané ČR i SR potřebují pro vstup na Barbados cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po ukončení pobytu v zemi. Nutno předložit zpáteční letenku. Více informací zde.

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.