Bahamské Ostrovy

Souostroví v Karibiku objevené Kryštofem Kolumbem roku 1492, britská koloniální architektura, dlouhé písečné pláže, Golfský proud zaručuje po celý rok teplé počasí, mahagonové a piniové háje, mangovníky. Národní park Lucayan, nejrozsáhlejší podvodní systém jeskyní na světě, třetí nejdelší korálový útes na světě. Vodní sporty, luxusní jachty, jedinečné potápění a šnorchlování, golfová hřiště, akvaparky, kasina, muzea. Koktejly z čerstvého ovoce, bahamský rum, likér Nassau Royal. Bahamská kuchyně nabízí jemně kořeněné ryby, plody moře, mušle na sto způsobů, krabí speciality.

INFORMACE:

LETOVISKA:

Paradise Island

Nevelký ostrůvek ležící hned vedle ostrova New Providence, přímo naproti metropoli Nassau. S městem ho spojují dva mosty. Malinký „Ostrov zázraků" je součástí Bahamského společenství v Atlantském oceánu a má rozlohu pouze necelé 3 kilometry čtvereční. Paradise Island je velmi rušné středisko, kde dovolenou ocení především milovníci nočního života i rodiny s většími dětmi, které se mohou vyřádit na spoustě vodních atrakcí. Ostrov s velkým jachetním přístavem je v podstatě tvořen jedním ohromným letoviskem Atlanis Paradise Island, významnou část tvoří také golfové hřiště..

Grand Bahamas

Grand Bahama Island, pátá největší ostrovní oblast karibského souostroví, je častým cílem letních zájezdů zejména bohatších turistů. Spoustu all inclusive hotelů najdete v přístavech Freeport a Lucaya, které se nacházejí blízko pláží. Za pozorováním korálových pokladů bohatého podmořského života sem míří spousta potápěčů. Nádherná příroda je skvělým základem pro romantickou dovolenou v páru.

PODNEBÍ:

Na Bahamách je po celý rok příjemné podnebí, ovlivněné Golfským proudem a pasáty ze severovýchodu. Cestovat sem proto můžete prakticky kdykoli se vám bude chtít.
Nejtepleji bývá v srpnu, to dosahují teploty 28 stupňů nejchladněji v únoru s teplotami okolo 21 stupňů. V letních měsících a na podzim je zde větší pravděpodobnost deště.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je angličtina (spíše anglická než americká) potkáte se ale i s bahamskou kreolskou angličtinou nebo kreolskou francouzštinou, kterou využívají hlavně imigranti z Haiti.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Místní měnou je bahamský dolar. Nejvhodnější měnou na cestu je americký dolar, 1 BSD je přibližně 24,- CZK. V hotelech jsou akceptovány platební karty, nejrozšířenější je Visa Card.

ELEKTŘINA:

Místní napětí je 110 V, zásuvky jsou většinou amerického typu (2 ploché vidličky). Pro nabíjení elektrických spotřebičů je zapotřebí adaptéru i konvertoru zásuvek.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Mezi Bahamským společenstvím a Evropskou unií platí dohoda o bezvízovém styku. Českým turistům tedy ke vstupu do země stačí pouze platný cestovní pas.
Více informací zde.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás