Antigua

Ostrov ležící v severovýchodní části Karibského moře v souostroví Malých Antil s 86 000 obyvatel, 480 km východně od Portorika. Ostrov má mírně zvlněný terén, což je výborný předpoklad pro pěší turistiku, pobřeží je velmi členité a je hustě zarostlé mangrovem. Antigua - to znamená především pláže s bílým či zlatavým pískem. Oblíbený je slogan „365 pláží - na každý den v roce jedna". Voda je díky korálovým prahům klidná a všechny pláže jsou většinou veřejně přístupné. Antigua vám také nabízí perfektní potápěčské lokality - korálové útesy, riftové stěny, podmořské jeskyně, je možné pozorovat žraloky, barakudy, korálové rybky, mořské želvy i vraky lodí. Západní, mělčí pobřeží je vhodné pro začátečníky ve windsurfingu, zatímco východní pobřeží přitahuje zkušenější sportovce a vyznavače vodního slalomu.

Původní obyvatelé ostrova byli Arawakové, kteří vybudovali trvalá sídla na ostrově někdy na přelomu 1. a 2. tisíciletí. Zemědělci však byli vyhnáni Kariby a prvním Evropanem na ostrově byl Kryštof Kolumbus. Prvními kolonizátory byli Britové, kteří založili osadu Parham na východní straně ostrova. Osadníci začali pěstovat tabák a indigo. V 17. století se zde založila první plantáž cukrové třtiny a na práci byli dovezeni otroci z Afriky. Ekonomika ostrova se zlepšila po 2. světové válce díky cestovnímu ruchu a díky nezávislosti ostrova turismus rychle vzrůstá. Nejznámějšími a nejnavštěvovanějšími místy jsou pláže Dickenson a Runaway na východním pobřeží. Zajímavé je městečko Falmouth, kde jsou spousty výborných restaurací a naleznete zde nejstarší kostel na ostrově St Paul´s Anglican Church. Nakonec samotné hlavní město St John´s s muzeem ostrovů, anglikánskou katedrálou a pevnost Fort James. Nejvhodnější dobou pro návštěvu ostrova jsou chladné zimní měsíce, kdy teploty vzduchu dosahují 27 °C. Na ostrově nástává období dešťů v měsících od září do října. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen s teplotami vzduchu 30 °C. 

LETOVISKA:

English Harbour

Kdysi námořní základna ostrova je dnes místem, kde se soustřeďuje nejvíce historických budov na ostrově. Nejatraktivnější je část přístavu nazvaná Nelson´s Dockyard po sla­vném anglickém admirálovi.

Runaway Bay

Klidná tichá zátoka s bílou písčitou pláží, klidným mořem a cenově dostupnými hotely. Ti, kdo chtějí trochu rušnější místo, by si měli vybrat spíše sousední Dickenson Bay s centry vodních sportů, restauracemi a hotely.

Deep Bay

Malá chráněná zátoka na západ od hlavního města, v jejímž středu vyčnívá korály porostlý vrak lodi Andes, která se potopila před sto lety při své cestě z Trinidadu.

Falmouth Harbour 

Rozsáhlá chráněná zátoka ve tvaru jezdecké boty leží na jihovýchodě ostrova. V samotném městečku Falmouth je řada výborných restaurací a milovníci historických staveb tu najdou nejstarší kostel na ostrově, St Paul´s Anglican Church.

PODNEBÍ:

Antigua má tropické klima. Hlavní turistická sezóna je v prosinci až březnu (průměrné teploty 27 °C, nejméně srážek), léta jsou nejteplejší a zároveň nejdusnější (průměrné teploty nad 30 °C). V září až říjnu nastává období dešťů s častými hurikány a tropickými bouřemi.

JAZYK:

Úředním jazykem je angličtina. Obyvatelstvo používá i své místní jazyky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Východokaribský dolar (XCD) = 100 centů, lze platit i USD.

ELEKTŘINA:

220/110 V, elektrické zásuvky jsou amerického typu.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Turistické vízum není požadováno. Je potřeba se jenom prokázat platným cestovným pasem (nejméně 6 měsíců), zpáteční letenkou nebo palubním lístkem a informacemi o ubytování na ostrově. Je zakázán dovoz kamuflážního oblečení.

Proč cestovat s CK Siam Travel

  • Jsme specialisté - od roku 1992 se specializujeme na přípravu zájezdů do exotických destinací.
  • Víme, co Vám nabízíme - destinace i hotely známe z pravidelných osobních návštěv.
  • Individuální přístup - ke každé poptávce přistupujeme individuálně a připravujeme ji dle Vašich přání a požadavků. Jsme připraveni Vám kdykoliv s výběrem dovolené poradit.
  • Profesionální péče – zaplacením zájezdu pro nás péče o naše klienty nekončí. Pečujeme o Vás od úvodního kontaktu, během zpracování nabídky, před odletem, během pobytu i po Vašem návratu z dovolené, kdy Vám s dovolením zavoláme, zda vše proběhlo dle Vašich představ.
  • Domluvte si s námi soukromou schůzku – jsme připraveni se s Vámi osobně setkat mimo prostory naší kanceláře a probrat veškeré Vaše představy a požadavky.
  • 0% soudních sporů – za dobu existence naší CK jsme neměli žádný soudní spor s klienty. 
  • Vaše spokojenost je pro nás vždy na prvním místě.
Více o nás