Potřebujete poradit?

Maroko jsem osobně navštívil.

Martin Vlach
Product manager

255 700 870
siam@siamtravel.cz

MAROKO

Marocké království je stát, který se nachází na severozápadě Afriky, kde ho omývají vody Atlantského oceánu. Po staletí, kdy zde byli Španělé a Francouzi, je zde stále patrný vliv jejich kultur. Maroko je právem nazýváno zemí pohádek tisíce a jedné noci. Můžete zde jen relaxovat na pláži, ale také poznávat starodávná královská města, antické vykopávky, přírodní památky, islámské mešity i křesťanské chrámy. Každý, kdo Maroko navštíví, poté musí zavítat na proslulou medinu (trh) v jednom z větších měst. Tyto trhy ve starém městě poté návštěvníkům nabídnout autentickou atmosféru místního života. Trhy pulzují životem a některé uličky jsou zde tak úzké, že jimi stěží projde naložený osel. Do Maroka se nyní pohodlně dostanete na přímých letech do Casablancy nebo Marakéše.

 

LETOVISKA:

 • časový posun: zimní +- 0 hodin / letní – 1 hodina
  měna: marocký dirham (MAD)
  letecká společnost: Ryanair, Air Arabia
  doba letu: 4 hodiny
  turistické i luxusní hotely se snídaní, polopenzí, plnou penzí, či all inclusive
   

LETOVISKA:

Agadir

Oblíbené plážové letovisko vhodné pro odpočinkovou dovolenou. Na místní hlavní promenádě se nachází mnoho restaurací a barů, které uspokojí i milovníky nočního života. Nákupy si poté můžete užít na místním tržišti. Jelikož se jedná o turistické centrum, neplatí zde tak přísná islámská pravidla turisté si zde mohou zakoupit i alkoholické nápoje.

Marrakéš

Jedná se o staré královské město, které je vhodné na prodloužený víkend. Můžete zde navštívit královské zahrady a místní vyhlášenou medinu. Na místním hlavním náměstí poté ve večerních hodinách předvádí své umění mnoho umělců a artistů (vyvolávači hadů, básníci, akrobaté,…). Jedná se o jedno z nejbezpečnějších měst v Maroku.

Casablanca

Moderní město, ve kterém se nachází 3. největší mešita na světě. Ve městě je hodně znát francouzský vliv. Město si oblíbili milovníci architektury kvůli typické francouzské čtvrti a dalším stavbám.

 

PODNEBÍ:

Průměrné roční teploty se pohybují v rozmezí od 21 do 31°C. Nejtepleji zde bývá od července do srpna.

JAZYK:

Úředními jazyky jsou zde arabština a berberština. Dále se zde bez problémů domluvíte francouzsky a anglicky.

 

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnou je zde marocký dirham (MAD). Bez problémů zde vyměníte eura i dolary a to buď na letišti, nebo v některé ze směnáren. Ve větších městech a turistických oblastech je dostatek bankomatů k výběru místní měny.

 

ELEKTŘINA:

Elektrické napětí i zásuvky jsou totožné s těmi v ČR.

 

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Při pobytu do 90 dnů není potřeba vízum.

 

 

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog 2018
on-line
Katalog special
on-line
Stáhnout katalog
 
Individuální poptávka
 

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.